fbpx
Dzianiny2019-03-29T21:45:39+00:00

Dzianiny

Do produkcji sublimowanej odzieży sportowej używamy profesjonalnych oddychających i termoaktywnych dzianin od renomowanych polskich i włoskich producentów.

Poniżej krótkie opisy części dzianin.

Vento Coolmax

Super komfortowa dzianina z najwyższej półki jakościowej. Czterokanałowa budowa włókna, opatentowana przez amerykańską firmę Du Pont zapewnia doskonałe właściwości odprowadzania potu na zewnątrz, jego szybkiego odparowania oraz doskonałą “oddychalność”. Włókno coolmax posiada znakomite właściwości hydrofobowe, dzięki czemu bardzo szybko schnie i nie przyjmuje nieprzyjemnych zapachów. To najlepsza dzianina poliestrowa przeznaczona do odzieży sportowej. Gramatura ok. 150 g.

Zastosowanie: stroje sportowe / koszulki kolarskie.

Vento Comfort

Dzianina z domieszką elastomeru. Ma lepsze właściwości oddychające niż vento, jest też dużo bardziej elastyczna. Faktura materiału tzn. splot włókien jest bardzo zbliżony do vento. Gramatura 160 g.

Zastosowanie: stroje sportowe / koszulki kolarskie.

Vento 

Bardzo popularnym materiałem do produkcji koszulek kolarskich. Jej splot, charakterystyczna łezka pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Dzianina dwuwarstwowa (podobnie jak inne materiały Vento).  Gramatura ok. 130 g.

Zastosowanie: stroje sportowe / koszulki kolarskie.

Sportivo 

Dzianina jednowarstwowa, zbudowana z mikrowłókien o jednolitej fakturze. Gramatura 120-130 g.

Zastosowanie: stroje sportowe.

Giga elastic 

Lycra

Quadratino

Tzw. poliester mikrofilamentowy, który dobrze odbiera wilgoć z ciała i szybko odprowadza ją na zewnątrz. Jest to dzianina elastyczna, ocieplana z meszkiem od wewnętrznej strony. Od zewnątrz ma charakterystyczną fakturę delikatnej kratki.

Zastosowanie: bluzy kolarskie.

Thermoroubaix®

elastyczna, oddychająca dzianina do produkcji długich spodni kolarskich.  Wewnętrzna strona to ocieplany meszek, który zapewnia bardzo dobrą termikę. Materiał ten nie absorbuje wilgoci, szybko schnie i składa się w 80% z poliestru i 20% lycry.

Zastosowanie: długie spodnie kolarskie.

Aqua/Wind Stop

Główne zalety to super wiatroszczelność i doskonała oddychalność. Z innych cech tej dzianiny można wymienić m.in. wytrzymałość, odporność na przetarcia, długotrwała nieprzepuszczalność wody i bardzo mały ciężar własny.

Zastosowanie: kurtki kolarskie / sportowe

Pika Sport

Grubsza dzianina z miękką wewnętrzną wyściółką.

Zastosowanie: dresy sportowe

Nasze realizacje

Zaufali nam